Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Kiedy mogę ogłosić upadłość konsumencką?Przeglądając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz nagminniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym artykule chciałabym rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w naszym systemie prawnym, ale do tej pory mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). W chwili obecnej (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. Na wstępie należy uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - doskonały przykład osób, które zaciągnęły sporo zobowiązań i kwoty rat przewyższają uzyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy składaniu odpowiedniego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego słusznym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy kompetentnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE

Duck hunt