Polaroid

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://www.openlearning.com/u/goldbergswain4/blog/KancelariaUpadoKonsumencka01
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://www.openlearning.com/u/bolton20lundgaard/blog/KancelariaUpadoKonsumencka012

Kancelaria Upadłość Konsumencka Rozdzielność małżonków a upadłość konsumenckaOdwiedzając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie pragnę rzucić odrobinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, lecz do tej chwili mogły z niej korzystać jedynie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki akcyjne). W chwili obecnej (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać wiele przesłanek. W pierwszej kolejności przychodzi uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych deklaracji - doskonały przykład osób, które zaciągnęły wiele deklaracji i sumy rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego poprawnym wyjściem jest korzystanie ze wsparcia profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE